Žinios. Vyriausybėje pristatyti nauji siūlymai, kaip būtų galima griežtinti COVID-19 prevencijos priemones

Dėl didelio migrantų susitelkimo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje bei galimų grėsmių Vidaus reikalų ministerija pasiūlė pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį.

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, laikinoje stovykloje, gyvenantys migrantai surengė protestą, šaukdami „laisvė“, girdėjosi švilpimas.

LRT trumpai pasidomėjo, ką reikštų nepaprastosios padėties statusas, ar tai padėtų suvaldyti migrantų krizę, kaip paveiktų visų kasdienybę.

Ši diena ir rytojus yra paskutinės dienos, kada senjorai gali suskubti ir pasiskiepyti pirmąją doze nuo koronaviruso, jeigu nori gauti vienkartinę 100 eurų išmoką.

Vyriausybėje pristatyti nauji siūlymai, kaip būtų galima griežtinti COVID-19 prevencijos priemones, praneša portalas „DELFI“. Siūloma galimybių pasą nuo gruodžio 6-osios taikyti visiems vyresniems nei 12 metų.

Jungtinės Valstijos atveria savo sienas keliautojams iš užsienio.

Kanuose peiliu ginkluotas vyras, šaukdamas „pranašo vardu“ puolė policininką, sėdėjusį prie automobilio vairo netoli nuovados.

Glazge prasidėjo antra derybų dėl kovos su klimato kaita savaitė, bet 200 jose dalyvaujančių valstybių pozicijos vis dar skiriasi svarbiais klausimais, pavyzdžiui, kaip mažinti taršą anglies dvideginiu ar kaip padėti šalims, kurios jau kenčia dėl klimato šilimo.

Pandemija keičia bažnyčios tradicijas. Įprastai kalėdojimas vykdavo gruodžio pradžioje, šiemet kai kurie kunigai lankytis parapijiečių namuose pradėjo gerokai anksčiau.

Šiuos metus Seimas paskelbęs mokslininko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metais. Šiemet sukanka 250 metų nuo jo gimimo, todėl Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje surengta išskirtinė jo rankraščių paroda.

Italijos archeologai džiaugiasi nauju radiniu prieš šimtmečius ugnikalnio palaidotame Pompėjos mieste. Vienoje jau tyrinėtoje viloje Aptiktas puikiai išsilaikęs kambarys, leidžiantis pamatyti, kaip senovės Romoje gyveno vergai.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau