Ryto garsai. Kodėl kai kur atlaidžiai žiūrima į galimybių paso tikrinimą?

Ryto garsai

2021.11.05 06:30

Ryto garsai. Kodėl kai kur atlaidžiai žiūrima į galimybių paso tikrinimą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

LRT.lt portale „LRT GIRDI“ anketą užpildęs regos negalią turintis šilutiškis Egidjus skundžiasi, kad neįgaliųjų pensijos didėja rečiau nei pensininkų. Egidijus sako turįs išgyventi iš 247 eurų. Situacija domisi Edita Vitė.

Epideminė situacija negerėja ne tik Lietuvoje – nauji užsikrėtimų koronavirusu rekordai fiksuojami ir Balkanų šalyse. Mažiausiai gyventojų paskiepijusiose Europos Sąjungos šalyse – Bulgarijoje ir Rumunijoje – atnaujinti griežtesni ribojimai. Kroatijoje jau ruošiama arena, kurioje bus įrengta ligoninė COVID-19 sergantiems pacientams. Išsamiau apie situaciją šiose valstybėse pasakoja Rūta Nikitinaitė.

Kodėl kai kur atlaidžiai žiūrima į galimybių paso tikrinimą? Apie tai – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Miglė Navašinskaitė ir premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė.

Užsienio įvykių apžvalga.

Nelegalių migrantų situacija: kaip vyksta jų dokumentų tvarkymas, kokia tvarka išsiunčiami iš Lietuvos nelegalūs migrantai? Pokalbis su Migracijos departamento vadove Evelina Gudzinskaite ir Pabradės užsieniečių registracijos centro direktoriumi Aleksandru Kislovu.

Seimas vakar pavakarę po pateikimo pritarė siūlymui naujai taros surinkimo tvarkai. Jei tam bus galutinai pritarta, nuo 2023 metų į taromatus bus galima nešti stipraus alkoholio butelius, stiklainius, pakuotes nuo pieno. Užstato sistemos administratorius perspėja, kad taromatuose susikauptų milžiniški kiekiai duženų. Kolega Marius Jokūbaitis apie galimas naujoves kalbina viešosios įmonės „Užstato sistemos administratorius“ vadovą Gintarą Varną.

Savaitės įvykių apžvalga. Komentuoja Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė ir Vytauto Didžiojo universiteto docentas Ignas Kalpokas.

Sporto pranešimai.

Legendinė švedų grupė ABBA, praėjus 40 metų. šiandien išleidžia naują albumą „Voyage“. Apie jį – LRT RADIJO bendradarbė Stokholme Vaida Meidutė-Strazdauskienė.

Savaitės komentaras. Autorius – Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.