Ryto allegro. Bukerio premija. Kokias tendencijas ir ryšį tarp literatūros bei politikos stebime?

Ryto allegro

2021.11.05 07:05

Ryto allegro. Bukerio premija. Kokias tendencijas ir ryšį tarp literatūros bei politikos stebime?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinės spaudos apžvalga.

Apie pusę metų Dzūkijoje, Kabelių kaimo apylinkėse, projekto „Lavkė. Lėta smėlėta ekspedicija“ menininkai kūrė ir tyrinėjo aplinką, idėjų ieškojo ne tik joje, bet ir pokalbiuose su vietos bendruomene.

Prasidedanti Kauno meno leidinių mugė „Kaunas Art Book Fair“ šiemet kviečia kalbėtis apie meno leidinių archyvą: ar galime į jį žvelgti ne kaip į įvietintą saugyklą, bet transformuoti į dialogo, bendrystės, mainų erdvę?

Literatūrologo ir vertėjo Vytauto Bikulčiaus parengta knygų apžvalga, kurioje – G. C. Camaros „Činos Airon kelionės“ ir istorinis Ch. Krachto romanas „Miruoliai“.

Literatūrinės premijos „The Man Booker Prize“ laureatu už romaną „Pažadas“ šiemet tapo Pietų Afrikos rašytojas Damonas Galgutas. Kiek šio, vieno svarbiausių literatūros apdovanojimų, laureatai šiandien domina mūsų literatūros kritikus, kurie pastebi premijos politizavimą?

Prisiminimai apie muzikologą, pedagogą, muzikantą Liudą Šaltenį, kuriam šiemet būtų suėję 80 metų.

Nacionalinis dailės muziejus surengė tarpdalykinę konferenciją „Migracija: sampratos ir patirtys“, kuriai poreikis kilo dar vasaros pradžioje, kuomet muziejus pakeitė savo padalinio - Vytauto Kasiulio dailės muziejaus - pavadinimą į Lietuvos diasporos dailės muziejų, vėliau sprendimą atšaukė dėl kilusio bendruomenės pasipiktinimo. Į kokius klausimus padėjo atsakyti įvykusi konferencija?

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.