Sindromas. Sudaužytos širdies sindromas: kaip metafora tapo širdies liga?

Sindromas

2021.11.04 19:05

Sindromas. Sudaužytos širdies sindromas: kaip metafora tapo širdies liga?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Sudaužyta širdis“ – turbūt daugeliui pažįstama metafora, apibūdinanti didelį emocinį įskaudinimą, tačiau medicinoje egzistuoja sutrikimas pavadinimu - sudaužytos širdies sindromas. Tai streso sukelta širdies liga, kai ryškūs pokyčiai širdyje ir jos išsiplėtimas, atsiranda patyrus didelius išgyvenimus. Pirmieji tai aprašė japonų mokslininkai prieš 30 metų ir pavadino sindromą „Takostubo“ kardiomiopatija, pagal širdies išvaizdą, kuri tampa panaši į tradicinį japonų aštuonkojų gaudymo puodą. Vakarų medicina šį sindromą kaip rimtą širdies ligą pripažino tik 2005 metais.

Laidoje „Sindromas“ pokalbis su kardiologu Vilhemu Bajoru apie sudaužytos širdies sindromą, streso poveikį širdies veiklai.

Ved. Ignas Klėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.