Dešimt balų. Kiek įžvalgu STEAM centruose stiprinti ne tai, kur esi geriausias, o diegti tai, kur neturi pasiekimų?

Dešimt balų

2021.11.04 16:30

Dešimt balų. Kiek įžvalgu STEAM centruose stiprinti ne tai, kur esi geriausias, o diegti tai, kur neturi pasiekimų?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Praėjusią savaitę pristatyti septyni vadinami STEAM centrai: Alytaus, kuris pasirinko maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo kryptį, Marijampolės, pasirinkęs kūrybiškumo ir medijų kryptį, Panevėžio, pasirinkęs dirbtinio intelekto, Šiaulių, pasirinkęs sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės kryptį, Tauragės, pasirinkęs tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos kryptį bei Utenos, kuris dar tik pradės pasirinktos – astrofizikos ir aerokosmonautikos krypties veiklas.

Šių centrų tikslas sudominti mokinius STEAM sritimi, tai yra gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija, menais ir matematika.

Vis dėlto įdomu tai, kad dauguma centrų pasirinko ne tas kryptis, kurios jų regione buvo labiausiai išvystytos, o tas, kuriose jie neturi jokio įdirbio, arba tas, kuriose jų įdirbis daugiau nei kuklus, o ir specialistų nėra. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Kokius uždavinius sau kelia STEAM centrų vadovybė? Ir ką galvoja jų steigėjai? Ar STEAM centrams yra keliami veiklos rezultatų reikalavimai, ar milijonai buvo investuoti be įsipareigojimo, ką kiekvienas centras turi pasiekti? Ir kas bus, jei ir po penkerių ar dešimties metų nebus pagerinti vystomos krypties rodikliai?

LRT radijo švietimo laidoje dalyvauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Neformalaus švietimo skyriaus vedėjas Tomas Pūtys, Alytaus STEAM atviros prieigos centro vedėja Valė Zdanavičienė bei Šiaulių regioninio STEAM centro specialistė Sigita Gintalaitė.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.