60 minučių. Kaip suprantame, ką liudija statistiniai duomenys?

60 minučių

2021.11.03 17:05

60 minučių. Kaip suprantame, ką liudija statistiniai duomenys?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seime priimtas įstatymo pataisas, numatančias, kad nuo gruodžio nepasiskiepiję darbuotojai už COVID-19 testus mokėtų savo lėšomis. Pataisos grįš į Seimą, kur turėtų būti sprendžiama pritarti ar atmesti prezidento veto.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pakartotinai Vyriausybei teikia įstatymų pakeitimo projektus dėl liberalesnės alkoholio kontrolės. Siūloma sekmadienį leisti alkoholiu prekiauti tiek pat, kiek ir kitomis dienomis, silpnesnį alkoholį leisti įsigyti ir vartoti nuo pilnametystės, parodose ir mugėse leisti prekiauti 15-os laipsnių stiprumo gėrimais, taip pat keisti alkoholio reklamą reglamentuojančias nuostatas.

Statistikos departamentas neseniai atvėrė dar daugiau COVID-19 statistinių duomenų – paskelbė kelis grafikus, kuriuose matomos gyventojų mirtys dėl bet kokių priežasčių po teigiamo koronaviruso testo ir po skiepo nuo COVID-19. Pagal statistikos departamento skaičiavimus, dėl bet kokių priežasčių praėjus ne daugiau nei 90-čiai dienų po skiepo mirė beveik 4000 žmonių. Su skiepais jų mirtis nesiejama, tačiau į duomenis šią savaitę sureagavo Seimo narys Aidas Gedvilas.

Sveikatos apsaugos ministerija planuoja artimiausiu metu keisti tvarką dėl žmonių skaičiaus vaistinėse. Vaistinių atstovai sako nuolat susiduriantys su pirkėjų nepasitenkinimu – žmonės skundžiasi, kad prie vaistinių durų, lauke, turi praleisti nemažai laiko.

Taivane šiomis dienomis lankosi septynių narių Europos Parlamento delegacija. Joje – ir du nariai iš Lietuvos. Petras Auštrevičius ir Andrius Kubilius. Tai pirmoji oficiali Europos Parlamento delegacija, kada nors su oficialiu vizitu aplankiusi Taivaną, nepaisant Kinijos perspėjimų.

Prie Ukrainos parlamento šiandien protestuoja keli šimtai skiepams ir ribojimams besipriešinančių ukrainiečių. Jie reikalauja atšaukti neseniai Įvestus griežtus ribojimus dėl koronaviruso, tačiau šalies valdžia to daryti neketina.

Ved. Liuda Kudinova

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.