Homo cultus. Istoriko teritorija. Chimeros akyse: viena Pirmosios Lietuvos Respublikos gyvenimo diena.

Homo cultus. Istoriko teritorija. Chimeros akyse: viena Pirmosios Lietuvos Respublikos gyvenimo diena.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Sandros Bernotaitės romano „Akys chimeros“ epicentre – mikrosiužetas, aprėpiantis viso labo vieną dieną (1939-ųjų liepos 25-ąją), kurios metu lenkų ir lietuvių rašytojai garlaiviu „Klaipėda“ plaukia iš Kauno prieplaukos į Gelgaudiškį. Pasakojimas apie šią kupiną tragikomiškų nuotykių ir nesusipratimų dieną romano autorei tampa pretekstu apmąstyti įvairius Pirmosios Lietuvos Respublikos valstybės ir visuomenės gyvenimo aspektus.

Kuo XXI amžiuje gyvenančiai rašytojai pasirodė svarbi tarpukario epochoje egzistavusi valstybė bei joje gyvenę, kūrę, klydę, didingus ir kvailus dalykus darę, žmonės? Kokias galimybes suprasti, interpretuoti ir pasakoti istoriją suteikia empatija ir ironija? Kada kūrybinio proceso metu meninė tiesa įgyja pirmenybę prieš istorinę tiesą?

Pokalbis su rašytoja Sandra Bernotaite.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.