Minsko ekspresas. Baltarusijos studijų atgimimas Lietuvoje: mitas ar realybė?

Minsko ekspresas. Baltarusijos studijų atgimimas Lietuvoje: mitas ar realybė?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Naujame „Minsko ekspreso“ epizode kalbame apie Baltarusijos studijas Lietuvoje. Ar 2020 metų įvykiai paskatino naują akademinio susidomėjimo bangą kaimynų atžvilgiu? Kuo remiasi baltarusistika Lietuvoje? Kodėl tik šiemet pasirodė pirmasis lietuviškas Baltarusijos istorijos leidinys? Kaip baltarusiai vertina lietuvių vystomas Baltarusijos studijas? Ir galiausiai, kokios yra Baltarusijos studijų Lietuvoje perspektyvos?

Svečias: Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros docentas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės instituto bei VDU Česlovo Milošo centro direktorius dr. Rūstis Kamuntavičius.

Ved. Maksimas Milta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuvą ir Baltarusiją jungia ne tik septyni šimtai kilometrų bendro pasienio, bet ir praktiškai septyni šimtai metų bendro valstybingumo, tiek savoje valstybėje, tiek svetimoje okupacijoje. Tačiau kuo iš tikrųjų gyvena Lietuvos artimiausi kaimynai? Kokia yra baltarusių pasaulėžiūra? Kas mus vienija, o kas -- skiria? Kaip galiausiai baltarusiai mato savo ateitį ir kaimynystę su Lietuva? „Minsko ekspresas“ yra Rytų Europos studijų centro Baltarusijos tyrimų programos tinklalaidė, kuri yra rengiama kartu su LRT Radijumi. Tinklalaidės epizodai yra lietuvių ir rusų kalbomis.

Kiti laidos epizodai

Minsko ekspresas / Минский экспресс

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.