Tai tiek. Ar reikia bijoti mirties? Pokalbis su etnologe, lietuvių tautosakos, baltų religijos ir mitologijos tyrinėtoja Radvile Racėnaite

Tai tiek

2021.10.31 10:00

Tai tiek. Ar reikia bijoti mirties? Pokalbis su etnologe, lietuvių tautosakos, baltų religijos ir mitologijos tyrinėtoja Radvile Racėnaite

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Mirties tema renka mases. Nuo filmų, įvertinamų Oskarais, iki „mirties” metalo, Giltinės figūromis papuoštų namų ir „besišypsančių” moliūgų prekybos centruose. Vieni mirties bijo, kiti komercializuoja, o treti – visai negalvoja. Tačiau ką mirtis reiškė anksčiau? Kokią vietą užėmė gyvenimo cikle? Kokie prietarai išliko iki mūsų dienų, o kokie galbūt nepelnytai buvo pamiršti? Kaip reikia sugyventi su „dūšelėmis“? Kokie ženklai lėmė gerą būsimą gyvenimą? Kuo įdomi ir apie ką iš tikrųjų yra Pink Floyd’ų „The Great Gig In The Sky”? Ir ką ateinančiai savaitei žada planetos?

Tinklalaidėje „Tai Tiek” – pokalbis su etnologe, lietuvių tautosakos, baltų religijos ir mitologijos tyrinėtoja Radvile Racėnaite apie likimą, mirtį, prietarus ir papročius. Netikėta Pink Floyd’ų „The Great Gig In The Sky” istorija ir analizė, populiariosios kultūros aktualijų ir planetų apžvalga.

Ved. Aistė Diržiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Labas, aš esu aktorė Aistė Diržiūtė. Prisipažinsiu, ilgai beveik nesidomėjau populiariąja kultūra ir, kartais, net pažvelgdavau į ją iš aukšto. Visgi supratusi, kad aš, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ir esu tos dabarties dalis, atradau kitą medalio pusę. Tad kas ir kokia yra populiarioji kultūra? Kokios istorijos ir idėjos slypi po populiariausiais kūriniais? Kas mums daro įtaką, o kam įtaką darome mes? Laidos centre - kitoks žvilgsnis į populiariąją kultūrą, aktualijas, atramos taškų ieškant praeityje ir mumyse. Kartu su pašnekovais nagrinėsime nūdieną iš skirtingų požiūrio taškų. Juk gali būti, kad nuo Kim Kardashian iki Marko Aurelijaus tėra tik vienas žingsnis. Jau suintrigavau? Kviečiu klausytis, nauja tinklalaidė pasirodys kiekvieną sekmadienio vakarą. Tai Tiek.

Kiti laidos epizodai

Tai tiek

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.