Drugelio efektas. „Dieviškosios komedijos“ įkvėptos prancūzų muzikos leidyklos penkmečio kelionė – iš pragaro į dangų

Drugelio efektas

2021.10.28 20:00

Drugelio efektas. „Dieviškosios komedijos“ įkvėptos prancūzų muzikos leidyklos penkmečio kelionė – iš pragaro į dangų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prancūzijos muzikos leidykla ERADYS RECORDS savo veiklos filosofiją apibūdina cituodama Dantę Alighieri - takas į rojų prasideda pragare. Apskritai visa leidyklos atsiradimo istorija tarsi atsiremia į kultinę poemą „Dieviškoji komedija“ - leidyklos įkūrėjai pasakoja, kad viskas gimė iš dviejų muzikos mylėtojų vaizduotės - vienas jų tapatinasi su Dante, kitas - su Vergilijumi. “Mes kylame iš pragaro tamsos į dangaus šviesą, ir jus pasiimame kartu”, - sako šie muzikos leidėjai, kurių veikla skaičiuoja jau penkerius metus. Tą progą jie pažymėjo išleidę 23 gabaliukų rinkinį, kuriame, anot jų, galime rasti nuo religinių melodijų ir kietų ritmų iki džiaugsmingų simfonijų. “Tikimės, kad jums šis nuotykis patiks”, - sako leidėjai ir iškart priduria - tai dar tik pradžia.

Išklausėme ne tik šį jubiliejinį specialų albumą, bet ir viską, ką tik jie turi išleidę, parinkome keletą kūrinių, nešvelnių, tiesiai sakome, tai tikimės, jog jaučiatės pasiruošę tokiai valandai. Važiuojam.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT OPUS laida „Drugelio efektas“ vedžioja po pasaulį per garsus, atskleisdama, kaip net tolimiausiuose pasaulio kampeliuose sudėliota muzika turi įtakos kitų šalių muzikos scenai. Klausomės, ką kuria žmonės iš Meksikos, Čilės, Pietų Korėjos, Indonezijos ar Japonijos. Girdime skirtingas kalbas, stilius, interpretacijas. Suteikiame balsą kūrėjams per muziką priminti savo šaknis, gimtinės tradicijas, folklorą, istoriją. Viskas moderniai ir įtraukiančiai, eterį valdant elektroninei muzikai. Kiekvieną ketvirtadienį 20.00 val.

Kiti laidos epizodai

Drugelio efektas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.