Kitas laikas. Du keisti muzikos instrumentai ir muzikinės leidybinės naujienos

Kitas laikas

2021.10.28 18:12

Kitas laikas. Du keisti muzikos instrumentai ir muzikinės leidybinės naujienos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Muzikos einšteinų“ rubrikoje Domantas Razauskas šįkart pristato du keistus instrumentus, kurie pasirodė dviejuose naujuose norvegų Nilso Øklando ir Geiro Sundstølo albumuose. Tai nacionalinis Norvegijos instrumentas vadinamoji Hardangerio skripka ir gulsčioji gitara. Tiesa, tai nėra oficialūs pavadinimai, mat tokių tiesiog nėra!

Leidybinių naujienų rubrikoje pristatomas netikėtai atsiradęs saksofonininko Johno Coltrane’o 1965-ųjų metų koncerto įrašas, bosistės Esperanzos Spalding naujas darbas ir albumas, skirtas Sofijos Gubaidulinos 90 metų jubiliejui.

Ved. Domantas Razauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie laiką. Ne apie tą laiką, kuriame esame įstrigę nuo savo vaikystės iki mirties. Apie laiką, kuriame gyvena visa pasaulio muzika. Kuriame XVIII amžiaus klasikinis kūrinys gali lengvai šnekučiuotis su užvakar įrašyta daina, XX amžiaus pradžios bliuzas, džiazas yra šalia, čia pat, ranka pasiekiamas, o XX a. trečiojo dešimtmečio Brodvėjaus miuziklas gali vykti toje pačioje scenoje, kaip ir japonų kabuki teatras. Apie laiką, kuriame kadaise įvykę išradimai nulemia šiandienos, net rytojaus kultūros vyksmą. O ten, kur kultūra, ten – istorijos. Nes kultūra ir yra begalinės istorijos. Laida transliuojama antradieniais ir ketvirtadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Kitas laikas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.