Dešimt balų. Kaip mokinių motyvacija mokytis susijusi su mokyklų vadovų įkvėpimu?

Dešimt balų

2021.10.28 16:30

Dešimt balų. Kaip mokinių motyvacija mokytis susijusi su mokyklų vadovų įkvėpimu?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Penktadalis šalies mokyklų neturi direktorių. Bene 300 šalies ugdymo įstaigų vadovauja laikinieji vadovai. Kai kurie jų laikinai vadovauja jau po kelerius metus, tačiau nesiryžta dalyvauti vadovų atrankos konkurse ir tapti nuolatiniais vadovais? Kodėl?

Tiesa, moksliniai tyrimai rodo, kad mokyklos vadovas lemia nuo 25 iki 30 proc. kiekvieno mokinio mokymosi sėkmės. Ir kas nutinka, kai mokyklai vadovauja perdegęs direktorius? Ar jis tuomet gali įkvėpti mokytojus, o šie įnorinti mokytis ir motyvuoti mokinius?

Laidoje dalyvauja: Darius Mockus, Lietuvos gimnazijų asociacijos prezidentas, Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktorius bei Margarita Pilkienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „Švietimo lyderystės“ programos direktorė ir Taikomosios organizacijos psichologijos modulio vadovė.

Ved. Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.