Žinios. Komisija pripažino – pavasarį iš gyvenimo pasitraukusi Šiaulių ligoninės medikė atleista nepagrįstai

LRT TELEVIZIJA

2021.10.28 16:18

Kauno klinikose mirė 23 metų gimdyvė, sirgusi COVID-19. Naujagimei ši liga nenustatyta. Medikai sako, moteris nebuvo pasiskiepijusi nuo COVID-19, tai pirmoji Lietuvoje šia liga sirgusios gimdyvės mirtis. Medikai nėščiąsias ragina skiepytis.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija kariuomenės įgaliojimus pasienyje su Baltarusija siūlo pratęsti dar trims mėnesiams, nes padėtis pasienyje išlieka sudėtinga.

Darbo ginčų komisija pripažino, kad pavasarį dėl galimo mobingo iš gyvenimo pasitraukusi Šiaulių ligoninės medikė iš darbo buvo atleista nepagrįstai.

Lietuvoje diskutuojant dėl nacionalinių sankcijų trąšų gigantei „Belaruskalij“, kita režimo valstybinė įmonė – Baltarusijos metalurgijos gamykla – čia generuoja šimtamilijonines pajamas. Šiauliuose veikia bendrovė „BMZ-Baltija“, kurią kontroliuoja viena stambiausių ir svarbiausių Baltarusijos įmonių. Lietuvą ji išnaudoja kaip produkcijos paskirstytoją Europos šalims.

Ketvirtadienį pristatyta nevyriausybinė organizacija „Mamos už LGBTQ+ vaikus“. Viena organizacijos steigėjų Rasa Račienė sakė ir šiandien gaunanti žinučių iš LGBT žmonių, kurie teigia, kad net nuėjimas pas prezidentą nublanktų, jei šeimose pasikeistų situacija ir tėvai pagaliau priimtų savo vaikus tokius, kokie jie yra.

Europos Komisijos pirmininkė sako, kad Lenkijos Aukščiausiojo Teismo drausminimo kolegijos panaikinimas yra būtina sąlyga Varšuvai skirtame ekonomikos gaivinimo plane.

Prancūzija skelbia sulaikiusi jos vandenyse be leidimo žvejojusį britų tralerį, o kitam laivui skyrusi baudą.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas šiandien vakare turėtų išvykti į Europą, kur per G-20 susitikimą ir tarptautinę klimato konferenciją sieks įtikinti pasaulio vadovus dėl Amerikos lyderystės.

Kauno miesto pareigūnai ieško dviejų nepilnamečių, kurios nuo pirmadienio yra dingusios be žinios. Manoma, kad jos abi planavo pabėgimą iš namų, susirinko reikalingus daiktus, pasiėmė vaistų. Pareigūnų duomenimis, paauglės gali būti pakeitusios savo išvaizdą.

Šilalės rajone tiesioginio valdymo kol kas nebus, savivaldybės taryba išrinko naują vicemerą.

Neturintieji galimybės rūpintis artimųjų kapais vis dažniau kreipiasi į įmones, siūlančias tokias paslaugas. Neatmetama, kad stipriai išaugusiam tokių paslaugų poreikiui įtakos turėjo pasikeitusios kapinių tvarkymo taisyklės – jeigu kapavietė netvarkoma, teisė joje laidoti gali atitekti kitiems asmenims.

Kauno „Žalgiris“ rytoj susikaus su praėjusio sezono Eurolygos čempionu Stambulo „Anadolu Efes“ klubu. Tiesa, jis šį sezoną jau patyrė penkis pralaimėjimus. „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas baiminasi, kad varžovas nuo to bus tik pavojingesnis.

Kaista kova dėl Lietuvos futbolo A lygos trofėjaus. Lyderių akistatoje Vilniaus „Žalgiris“ 3:2 nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir pakilo į pirmą vietą. Tačiau ginklų nesudeda ir Marijampolės ekipa.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau