Laba diena, Lietuva. Ką reiškia Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metis?

LRT Tyrimų skyrius: Lietuvoje veikia Baltarusijos valstybinė metalurgijos įmonė, prie jos plėtros prisidėjo ir buvęs Seimo narys

Lietuvoje diskutuojant dėl nacionalinių sankcijų trąšų gigantei „Belaruskalij“, kita režimo įmonė, valstybinė „Baltarusijos metalurgijos gamykla“ čia generuoja šimtamilijonines pajamas. Šiauliuose veikia bendrovė „BMZ-Baltija“, kurią kontroliuoja viena stambiausių ir svarbiausių Baltarusijos įmonių. Lietuvą ji išnaudoja kaip produkcijos paskirstytoją Europos šalims. Kaip išsiaiškino LRT Tyrimų skyrius, lietuviškame BMZ padalinyje įdarbintas Lukašenkos patikėtinis, buvusi Bobruisko miesto valdžios galva. Plačiau apie tyrimą – LRT žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Naujas būdas dėl koronaviruso testuoti vaikus: saldainius primenantys testai

Vokietijoje ir Austrijoje jau naudojami čiulpinukus primenantys COVID-19 testai, esą tai mažiau streso sukelia vaikams. Planuojama juos naudoti ir Lietuvoje. Apie tai pokalbis su Vokietijoje dirbančia žurnaliste Egle Zicari ir virusologu prof. Sauliu Čaplinsku.

Politologė apie Europos Teisingumo Teismo baudą Lenkijai: turi būti pasekmės, kitaip nebeveiks ES teisinė sistema

VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė komentuoja savaitės politines aktualijas. Šįkart politologė apžvelgia Europos Teisingumo teismo skirtą baudą Lenkijai, bei Lietuvos santykius su Taivanu.

Politologė apie Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metį: santykiai pradėjo blogėti nuo Putino atėjimo į valdžią

Rytoj minimas Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metis. Ta proga prezidentūroje vyksta konferencija „Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metis. Ar įmanomi geri santykiai tarp kaimynų?“. Kokie tie santykiai ir ką reiškia ši proga – pokalbyje su asocijuota daktare Tarptautinių tyrimų institute Paryžiuje Emilija Pundziūtė-Gallois.

Taivano ministras: matome galimybes padidinti bendradarbiavimą puslaidininkių bei finansinių technologijų industrijose

Išskirtiniame interviu Lietuvoje viešintis Taivano nacionalinės plėtros ministras teigia, kad abiejų šalių ekonominis bendradarbiavimas, mezgami ryšiai yra pirmieji žingsniai į bendrą ateitį. Ministrą kalbino reporteris Žygintas Abromaitis.

Lietuvos istoriniai žingsniai kosmose: tai ne tik neseniai į Žemę grįžusi šalies vėliava, bet ir pirmas užaugintas augalas

Į Lietuvą šiandien atvežta trispalvė, dalyvavusi istorinėje misijoje „Inspiration4“, kurioje į kosmosą vyko vien civiliai. Mūsų šalies vėliava tris dienas skriejo aplink Žemę, dėl to buvo galima įregistruoti du su šiuo įvykiu susijusius rekordus. Apie tai pasakoja Etnokosmologijos muziejaus direktorius Linas Šmigelskas.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau