Garso ekspedicija. Diana Čemerytė: kūryba kaip prieglobstis

Garso ekspedicija

2021.10.28 10:05

Garso ekspedicija. Diana Čemerytė: kūryba kaip prieglobstis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Kūryba yra ta oazė, į kurią aš pabėgu“, – sako Vokietijoje, Frankfurte prie Maino gyvenanti kompozitorė Diana Čemerytė.

Pabėga ji, kaip sako, nuo triukšmo ir perdėto šurmulio, kurio nemėgsta nei gyvenime, nei muzikoje. Įkvėpta grigališkojo choralo asketiškumo, giliai įleidusi šaknis europietiškoje tradicijoje, pagarbiai ir su susidomėjimu besižvalganti po praeities kūrėjų muzikinius tekstus, Diana kuria savitą, kartais – nepaprastai asmenišką, kartais – reflektyvų skambesių pasaulį.

Ved. Rasa Murauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.