Ryto garsai. Dėl ambasadoriaus ES posto prezidentūra su Karobliu jau kalbėjosi, šis kandidatuoti sutiktų

Ryto garsai

2021.10.28 06:30

Ryto garsai. Dėl ambasadoriaus ES posto prezidentūra su Karobliu jau kalbėjosi, šis kandidatuoti sutiktų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vaiko teisių specialistai, psichologai akcentuoja, kad vaikai dažnai skyrybų metu tampa įrankiu, nes sprendimą skirtis priima tėvai, o didžiausias stresas tenka vaikams. Teisės ekspertai teigia, kad dabar tėvai teismuose dalyvauja it mūšio lauke ir kovoja dėl vaiko gyvenamosios vietos, išlaikymo ir bendravimo terminų ir todėl būtina sulyginti tėvų teises, nepriklausomai su kuo lieka vaikas gyventi. Išsamiau Edita Vitė.

Socialiniuose tinkluose plinta įrašas apie situaciją Kauno klinikose, neva ten reanimacijos skyriuje guli daug nuo koronaviruso pasiskiepijusių žmonių. Kaip atsirado ši melagiena ir kokia tikroji situacija ligoninėse, aiškinosi LRT.lt portalo žurnalistė Jurga Bakaitė.

Tarp senyvo amžiaus žmonių vyrauja įsitikinimas, kad turint gretutinių ligų negalima skiepytis nuo COVID-19. Tačiau realybėje būtent tokiomis aplinkybėmis skiepytis būtina. Virusas itin pavojingas senesnio amžiaus žmonėms, nes šios grupės mirtingumas yra didžiausias. Kodėl būtina skiepytis, pokalbis su ministrės pirmininkės patarėja sveikatos klausimais Živile Gudlevičiene.

Kol Lietuvoje svarstoma dėl nacionalinių sankcijų trąšų gigantei „Belaruskalij“, kita valstybinė Baltarusijos įmonė per Lietuvą Europą aprūpina metalais. Šiauliuose veikiančią bendrovę „BMZ-Baltija“ kontroliuoja valstybinė „Baltarusijos metalurgijos gamykla“. Ši režimo įmonė sankcijų išvengė ir didina eksportą į Bendrijos šalis. Lietuva yra viena pagrindinių baltarusiško metalo eksporto krypčių. Lietuviškas padalinys režimui generuoja šimtamilijoninius pardavimus. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Lietuvoje įdarbintas baltarusis Jurijus Chilinskis, prieš tai Lukašenkos ne kartą skirtas į regioninės valdžios postus. Vienas iš „BMZ-Baltija“ steigėjų – buvęs Seimo narys, Šiaulių verslininkas Andrius Šedžius. Jis tikina akcijų atsisakęs prieš einant į politiką, tačiau LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad Šedžius baltarusiško padalinio valdyboje buvo visą savo kadenciją. Dalyvaudamas versle su Baltarusija, kaip Seimo narys vyko stebėti ir tuomet vykusių prezidento rinkimų. LRT tyrimo autorė Rūta Juknevičiūtė.

Užsienio naujienų apžvalga. Giedrė Trapikaitė.

Daugiau nei prieš mėnesį surengta pirmoji civilių asmenų ekspedicija aplink Žemės orbitą – „Inspiration4“. Įgulos vadovas – patyręs pilotas ir verslininkas Jaredas Isaacmanas – kosminių lauktuvių žada ir Lietuvai, kurioje veikia jo kompanijos programinės įrangos kūrimo ir klientų aptarnavimo centras – „Shift4 Payments Lithuania“. Keturių civilių pilotuojamas erdvėlaivis „Dragon“ rugsėjo 15 d. NASA nustatytu laiku pakilo iš Kenedžio kosminių skrydžių centro Floridoje ir kelias dienas skriejo aplink mūsų planetą. Kartu su savimi į orbitą „Shift4“ vadovas buvo pasiėmęs ir 1 x 1,5 m dydžio Lietuvos vėliavą, kuri dabar bus perduota ekspozicijai į Lietuvos etnokosmologijos muziejų Molėtuose. Tai pirmoji tokio dydžio šalies vėliava, apskriejusi Žemės orbitą. Lietuvos etnokosmologijos muziejaus vadovas Linas Šmigelskas džiaugiasi, kad seniai turėta idėja pagaliau bus įgyvendinta.

Į Taivano rinką nusitaikė ir tie Lietuvos gamintojai, kurie dirba ir su Kinija. Vienas tokių pavyzdžių – šaldytų produktų bendrovė „Mantinga“. Jos vadovas Mantas Agentas Vilniuje jau bendravo su į Lietuvą atvykusia verslo delegacija iš Taivano. Po verslo forumo jį pakalbino kolega Marius Jokūbaitis.

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja, užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė.

Sporto naujienos. Aivaras Dočkus.

Šiandien Kauno IX forto muziejus kartu su partneriais kviečia prisiminti ir pagerbti Holokausto aukas – dalyvauti pilietinėje atminimo eisenoje ir „Didžiosios akcijos“ minėjime. Prieš 80 metų – 1941 m. spalio mėnesį – Kauno gete įvykdyta atranka ir masinės žydų žudynės, vadinamos „Didžiąja akcija“. 1941 m. spalio 28 d. Demokratų gatvėje buvusioje aikštėje atrinkta 9200 Kauno geto žydų, iš kurių beveik pusė – vaikai. Kitą dieną (spalio 29-ąją) visi pėsčiomis nuvaryti į IX fortą ir sušaudyti netoliese esančiame lauke. Tai vienos didžiausių Lietuvos istorijoje per tokį trumpą laiką įvykdytų gyventojų žudynių. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas vadovas Ronaldas Račinskas.

Savaitės komentaras. Autorius – „Verslo žinių“ apžvalgininkas Ramūnas Terleckas.

Ved. Rūta Kupetytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.