Kosmosas. Aštuoniolikta laida. Nuo švedų hipių „Mecki Mark Men“ iki muzikos iš siaubo filmų

Kosmosas

2021.10.27 18:00

Kosmosas. Aštuoniolikta laida. Nuo švedų hipių „Mecki Mark Men“ iki muzikos iš siaubo filmų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šioje laidoje susipažįstame su švedų tiek psichodelijos, tiek ir progresyvaus roko vienais iš pradininkų „Mecki Mark Men“, egzistavusiais nuo 1967 iki 1980 metų.

Šalia senosios muzikos skambės ir begalė naujienų – Izraelio atlikėjos Cloud Of I daina „The Cloud Of I“, australų „Pond“ „Pink Lunettes“, britų dueto „Audiobooks“ daina „He Called Me Bambi“, amerikiečio Ramxes naujas singlas „The Shining“, kuris yra savaip interpretuojama žymiojo siaubo filmo „Švytėjimas“ pagrindinė tema, nauja „Boy Harsher“ kompozicija „Tower“ iš būsimo siaubo kino filmo, lietuvių autoriaus Koneliūno kūrinys „Aguonėlė“.

Ved. Darius Užkuraitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš priešpriešos – į vientisą; nebe „sena ar nauja“, o „sena ir nauja“: jauni žmonės vis intensyviau nardo praeities muzikoje. Elektronikos kūrėjai gaudo 9-ojo dešimtmečio skambesį, „gitaristai“ inspiracijų ieško revoliucinėje hipių eroje bei psichodelijos scenoje. Pavyzdžių? „Garbanotas“, Golden Parazyth, „Flash Voyage“ ar „Pilnatys“ Lietuvoje, „King Gizzard and the Lizard Wizard“, „Public Service Broadcasting“ ar „Shpongle“ – užsienyje. O kaip... „Kosmose“? Šiuolaikinei (nors, be kalbų, pasitaiko ir pirmtakų) kosminei-psichodelinei muzikai, taip pat ir greta besišliejančioms krautroko, post-roko bei kitoms srovėms dedikuota laida „Kosmosas“ – kiekvieną trečiadienį nuo 18.00 val. Vedėjas – Darius Užkuraitis.

Kiti laidos epizodai

Kosmosas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.