Už Vilniaus. Bauginančių ekskursijų Joniškėlyje vedėjas: 80 proc. nualpusių moterų yra lietuvių kalbos mokytojos

Už Vilniaus

2021.10.27 18:12

Už Vilniaus. Bauginančių ekskursijų Joniškėlyje vedėjas: 80 proc. nualpusių moterų yra lietuvių kalbos mokytojos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Viktoras Stanislovaitis yra žmogus-orkestras, kuris ketverius metus kuria visokiausias istorijas pasakojančio Dėdės Juzės personažą, vadovauja Joniškėlio miesto bendruomenei, yra Pasvalio rajono laikraščio „Darbas“ vyriausiasis redaktorius, veda itin populiarias ekskursijas Joniškėlio dvare ir didžiuojasi, kad moka ir gali kalbėti pasvaliečių tarme.

„Šitoje tarmėje yra daug barbarizmų, yra daug svetimybių, bet mano bobutė amžinatėlis kepė blynus ne keptuvėje, o petelnėje“, – sako Viktoras, negalėdamas atsistebėti, kodėl dalis jaunų žmonių, išvykę studijuoti į didžiuosius miestus, kartais vengia kalbėti tarmiškai.

Viktoro vedamos ekskursijos Joniškėlio dvare yra ypatingos – per jas žmonės negali kalbėti, juoktis ar išskleisti bet kokį kitą garsą. Ekskursijos tokios baisios, kad dalis jų dalyvių tiesiog nualpsta.

„Nieko asmeniško, bet iš visų nualpusių pas mane moterų 80 proc. buvo lietuvių kalbos mokytojos. Nežinau, kaip taip yra, bet gal tiesiog pas jas fantazija yra lakesnė“, – svarsto pasakotojas.

Viktoras sako, kad Lietuvos periferija vis labiau atsigauna ir tokie miestai, kaip Joniškėlis, turi neblogų perspektyvų.

„Nemaža dalis Pasvalio rajono jaunųjų ūkininkų perkasi lėktuvus. Tai yra kitoks pasaulio matymas. Ūkininkas jau nebėra tas žmogus, kuris nuo ryto iki vakaro prie karvės užpakalio stovi. Jie gyvena visavertį gyvenimą, ir jiems nereikia nei Vilniaus, nei Kauno“, – sako Viktoras.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidos tikslas - pasakoti apie mažesnius Lietuvos regionus (savivaldybes): jų politines aktualijas, geruosius ir bloguosius regionų politikos pavyzdžius; rinkti ir skelbti išskirtines už Vilniaus gyvenančių žmonių istorijas. Laida transliuojama trečiadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Už Vilniaus

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.