60 minučių. Taivanas atstovybę Lietuvoje žada iki metų pabaigos, Lietuva Taivane – 2022-ųjų pradžioje

60 minučių

2021.10.27 17:05

60 minučių. Taivanas atstovybę Lietuvoje žada iki metų pabaigos, Lietuva Taivane – 2022-ųjų pradžioje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos ir Taivano atstovai pasirašė šešis bendradarbiavimo memorandumus. Jais stiprinamas bendradarbiavimas puslaidininkių, gyvybės mokslų, biotechnologijų, lazerinių ir palydovinių technologijų, kristalo tyrimų ir finansų srityse. Taivano nacionalinio vystymosi tarybos ministras sako, kad per kelias dienas Taivano delegacija planuoja surengti maždaug 100 verslo susitikimų su Lietuvos įmonėmis.

Augant dėl koronaviruso infekcijos į ligonines patenkančių pacientų skaičiui, vis daugiau žmonių po ligos prireikia ir medicininės ar psichosocialinės reabilitacijos. Ligonių kasos primena, ką reikia žinoti, kad reabilitacijos išlaidos būtų kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

JAV vyriausybės patarėjų medicinos klausimais komisija antradienį nubalsavo už siūlymą rekomenduoti suteikti leidimą „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 5–11 metų amžiaus vaikus.

Nuo 2023-ųjų Vilniuje bus draudžiama šildymui naudoti anglį ir durpių briketus. Sostinės valdžia pritarė sprendimui atidėti draudimą, kad gyventojai nepatirtų nuostolių ir sunaudotų jau įsigytą kurą ar pasikeistu krosnis. Aplinkos ministerija siekia, kad toks draudimas jau po ketverių metų įsigaliotų visoje Lietuvoje.

Likus šimtui dienų iki Pekino olimpinių žaidynių, varžybų vietos jau parengtos. Organizatoriams didžiausią susirūpinimą kelia tai, kaip suvaldyti COVID-19. Artėjant žaidynėms, aktyvistai ir kai kurie politikai pasisako apie žmogaus teisių suvaržymus šioje šalyje.

Ved. Liuda Kudinova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.