Homo cultus. Istoriko teritorija. Kad Tėvynė gyvuotų: žvelgiant į lemtingus XVIII a. pabaigos įvykius

Homo cultus. Istoriko teritorija. Kad Tėvynė gyvuotų: žvelgiant į lemtingus XVIII a. pabaigos įvykius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kodėl prisimenant 1791 metų gegužės 3-iosios dienos Konstitucijos 230-iųjų metines dėmesys kreipiamas ne tik į gegužės 3-iąją, bet ir į spalio 20-ąją dieną (kuomet buvo pasirašytas „Abiejų Tautų tarpusavio įsipareigojimas“)?

Kaip šiais metais vykę renginiai, susiję su Konstitucijos paminėjimu, leido suaktualinti XVIII-ąjį amžių, jame gyvenusias asmenybes, pastarųjų asmenybių subrandintas idėjas ir vertybes, šiandienos visuomenės akyse?

Kokiomis įžvalgomis XVIII a. istorijos vertinimus praturtino Valdovų rūmų muziejuje vykusi tarptautinė konferencija Tėvynės laisvės aušra“ 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucja. Genezė. Turinys. Reikšmė.“? Kaip XVIII a. II pusėje vykę Lietuvos ir Lenkijos modernėjimo procesai atskleidžiami Valdovų rūmuose atidarytoje parodoje „Kad Tėvynė gyvuotų. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“?

Ar 1791 m. gegužės 3-iosios Konstitucija surado vietą lietuvių istorinėje savimonėje?

Pokalbis su Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja, Lietuvos istorijos instituto mokslininke dr. Ramune Šmigelskyte-Stukiene.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.