Pilno metro. Varšuvos kino festivalyje apdovanojimą pelniusio filmo „Limuzinas“ režisierė Saulė Bliuvaitė

Pilno metro

2021.10.26 11:05

Pilno metro. Varšuvos kino festivalyje apdovanojimą pelniusio filmo „Limuzinas“ režisierė Saulė Bliuvaitė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Varšuvos kino festivalyje Saulės Bliuvaitės dokumentinis trumpametražis filmas „Limuzinas“ pripažintas geriausiu ir pateko į trumpametražių dokumentinių filmų kvalifikacinį sąrašą „Oskarų“ apdovanojimams. Pokalbis su režisiere apie „Limuziną“, išskirtinai Rytų Europos šalims įprastą prabangią pramogą bei režisūrinius užmojus.

„Kiekviena nauja klasika tapusio kūrinio interpretacija priverčia klausti: kodėl ji buvo reikalinga? Vienas iš galimų atsakymo variantų – siekis priartinti šiuolaikinį žiūrovą prie nagrinėjamos temos,“ - pastebi kino kritikė Monika Gimbutaitė, apžvelgdama HBO serialą „Scenos iš vedybinio gyvenimo“.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.