Gimtoji žemė. Dėl afrikinio kiaulių maro paskelbta ekstremali situacija

Gimtoji žemė

2021.10.26 06:07

Gimtoji žemė. Dėl afrikinio kiaulių maro paskelbta ekstremali situacija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kretingos rajone užfiksavus kiaulių maro židinį, skelbiama ekstremali situacija. Anot Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus patarėjo Pauliaus Bušausko, situacija rizikinga dėl plitimo į kiaulininkystės ūkius, todėl gyventojai skatinami pranešti apie šernų gaišenas.

Lietuviai vertina kokybišką mėsą, o tai augintojus skatina investuoti į naujausios technologijas ir tiekti pirkėjams tik kokybišką produkciją. Ginatuto Migonio ūkyje Elektrėnų savivaldybėje įsigyta įranga, skanuojanti gyvulio nugaros raumenį. Ji leidžia numatyti mėsos kokybę.

Gamtininko komentaras. Rudenį dažnai į kelią išbėgantys gyvūnai nemenkai gąsdina keliaujančius. Žinomas gamtininkas Selemonas Paltanavičius tikina, kad svarbiausia pasirinkti saugų greitį.

Ved. Rūta Katkevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.