Bazinis akordas. Mykolas Natalevičius: Niccolò Paganini buvo kompozitorius rekordininkas

Bazinis akordas

2021.10.25 13:05

Bazinis akordas. Mykolas Natalevičius: Niccolò Paganini buvo kompozitorius rekordininkas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Jo atlikėjiškas meistriškumas buvo tokio stipraus lygmens, kad mes galėtume palyginti jį su olimpiniu sportininku, kuris lyg sprinteris skiria dalį savo gyvenimo laiko, kad nubėgtų kiek įmanoma greičiau distanciją. Tam tikra prasme jis buvo kompozitorius rekordininkas“, – apie legendinį XIX a. kompozitorių ir smuikininką virtuozą Niccolò Paganini kalba šių dienų kompozitorius, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius.

Kokia buvo Niccolò Paganini asmenybė? Kaip jį matė to meto publika? Kokių netikėtų 24-ojo kapriso interpretacijų yra sukūrę ir tebekuria muzikos autoriai nuo XIX a. iki pat šių dienų? Apie tai - laidos vedėjų Gerūtos ir Gintaro pokalbyje.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Gintaras Januševičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie klasikinę muziką ir jos interpretavimo subtilybes. Kiekvienoje laidoje vedėjai – žurnalistė Gerūta Griniūtė ir pianistas, pedagogas Gintaras Januševičius – kalba apie interpretacijos reiškinį, pristato vieną pasirinktą muzikos šedevrą, kartu ieško jo pamatų – elementų, lemiančių kūrinio įtaigumą ir populiarumą.

Kiti laidos epizodai

Bazinis akordas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.