Savaitė. Naujojo Seimo metai: nudegę naujokai, nuotolinio darbo nesėkmė ir nepakilęs pasitikėjimas parlamentu

LRT TELEVIZIJA

2021.10.24 19:45

Seimas išrinktas prieš metus, o jau yra atsisakiusių mandato, susikūrusių naujų frakcijų, bet amžino pažado – kelti parlamento prestižą įgyvendinti taip ir nepavyko. Kas toliau?

Kodėl būdama vidutiniokė Europoje pagal vakcinavimą, Lietuva viena pirmųjų pagal užsikrėtimų ir mirčių skaičių? Ar visi svarstomi metodai būtų tinkami kovoti su COVID-19?

Priešingai nei Vakarų, Rytų Europa nenori skiepytis. Vakarai džiaugiasi laisvėmis, Rytai žiūri į augančias mirčių kreives.

Dėl beprecedentės paklausos atsiradę pasaulinių prekių tiekimo grandinių trikdžiai gali užsitęsti bent keletą mėnesių. Artėjant šventėms, dalis žmonių gali likti be Kalėdinių dovanų.

Vilniaus mero užmojai sukurti žalią miestą, kuriame gyventojai noriau naudojasi visuomeniniu transportu nei savuoju, patinka ne visiems. Vien todėl, kad tas visuomeninis ne itin išvystytas. Vilniaus meras kuria jaukesnį, darnesnį ir labiau su gamta draugaujantį miestą, sodindamas medžius gatvėse ir tikėdamas, kad tai įkvepia ne tik jį, bet ir vilniečius.

Europos Sąjungos vadovai sutarė dėl naujų sankcijų Baltarusijai, tiesa, vis dar nėra aišku, kokių.

Čekijoje – konstitucinė krizė: šalis dvi savaites gyvens be parlamento ir dirbti galinčio prezidento.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau