Draugystė veža. Organų transplantacija ir donorystė – tema, vienijanti mus visus: medikus, pacientus, ir tuos, kurie apsisprendžia dovanoti

Draugystė veža

2021.10.23 16:30

Draugystė veža. Organų transplantacija ir donorystė – tema, vienijanti mus visus: medikus, pacientus, ir tuos, kurie apsisprendžia dovanoti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tai jau ne pirma laida, kurios metu kalbamės apie organų donorystę, transplantacijas ir klausomės jaudinančių pasakojimų. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, spalio mėnuo minimas kaip organų transplantacijos ir donorystės mėnuo, tačiau ši tema yra svarbi ištisus metus ir ši tema nemažam skaičiui žmonių svarbi kiekvieną dieną.

Šios laidos pašnekovai Brigita Guobė – Vilniaus miesto tarybos narė, aktyvi visuomenininkė, keliautoja, išgyvenusi jau tris transplantacijas, tačiau šiuo metu vėl dializuojama ir laukia dar vienos transplantacijos. Ir gydytojas nefrologas Laurynas Rimševičius, dirbantis Santaros klinikose. Gydytojas rūpinasi dializuojamais pacientais ir kviečia į atrankas pacientus galimai transplantacijai, organizuoja tyrimus ir pan.

„3 transplantacijos – dar ne pasaulio pabaiga“, - sako Brigita ir pasakoja savo istoriją, kurioje yra visko: ir didelės artimųjų meilės, ir rūpesčio, ir gyvenimo džiaugsmo. Laurynas laidoje pasakoja, ką tenka išgyventi medikams ir tiems, kurie laukia transplantacijos. Dalijasi ir labiausiai įsiminusiais atvejais.

Ved. Žydrė Gedrimaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.