Mažoji studija. Popiežius ir pasaulis. Sinodinis kelias Lietuvoje

Mažoji studija. Popiežius ir pasaulis. Sinodinis kelias Lietuvoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spalio 10 d. popiežius Pranciškus paskelbė apie Sinodinio kelio Bažnyčioje pradžią, dar po savaitės Sinodinis kelias iškilmingai pradėtas viso pasaulio vyskupijose, taip pat ir Lietuvoje. Ką reiškia šis popiežiaus Pranciškaus sumanytas procesas, kokia jo eiga ir tikslai, papasakos sinodinio kelio pagrindinis koordinatorius Lietuvoje, Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Prieš keletą mėnesių oficialus Vatikano dienraštis „L'Osservatore Romano“ paskelbė straipsnių ciklą, kuriame žymūs šių dienų mąstytojai ieško atsakymo į klausimą, kodėl tuštėja bažnyčios ir ką Bažnyčia turėtų daryti sekuliarizacijos akivaizdoje. Šiandien klausytojų dėmesiui - italų žurnalisto ir tinklaraštininko Pier Giorgio Gawronskio apybraiža „Tuščios bažnyčios ir integralus humanizmas“.

Krikščioniškų motyvų apžvalgą lietuviškoje žiniasklaidoje parengė Laurynas Peluritis.

Redaktorė Rūta Tumėnaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Bažnytinio gyvenimo naujienos. Reportažai iš krikščioniškų renginių. Įvykių komentarai. Spaudos apžvalga. Evangelijos ištraukos ir jos aiškinimas. Lietuvos bažnyčios vadovų balsas. Teologų ir dvasingumo mokytojų įžvalgos. Transliacijos laikas: šeštadieniais 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

Mažoji studija. Popiežius ir pasaulis

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.