Kultūros savaitė. Skulptorius Vytautas Viržbickas, tapytojas Aloyzas Stasiulevičius, Kauno menininkų abonentų knyga

Kultūros savaitė

2021.10.23 09:05

Kultūros savaitė. Skulptorius Vytautas Viržbickas, tapytojas Aloyzas Stasiulevičius, Kauno menininkų abonentų knyga

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

90-metį atšventęs tapytojas Aloyzas Stasiulevičius kviečia į savo sodybą Labanoro girioje. Apie ūkį, bites ir meną klausinėja Gailė Medelytė.

Vyriausybė patvirtino kitų metų valstybės biudžetą, kuriame kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams papildomai skiriami 13,5 milijonų eurų. Komentuoja kultūros ministras Simonas Kairys ir Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

Menininkas Donatas Stankevičius socialinių tinklų eroje tiki telefonų knygos idėja. Jis su Juste Litinskaite rengia Kauno miesto ir rajono kultūros abonentų sąrašą. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Rašytojos Dalios Staponkutės komentaras apie tai, kodėl tolstame nuo Spartos.

Pasaulyje: apie autorių anonimiškumo istorijas. Paaiškėjo, kad po anonimės ispanų rašytojos Carmen Mola vardu slepiasi trys rašytojai vyrai.

Skulptorius Vytautas Viržbickas (Geraširdys Linkėtojas) nesupranta, kokio meno nori turtingi kolekcionieriai. Jo instaliacija „Nieko švento“ Šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius`21“ pelnė skulptoriui geriausio menininko titulą, bet kūrėjas žino, kad purvinas meno kūrinys iš senų padangų nėra patrauklus norintiems investuoti į meną.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.