Ryto garsai. Kodėl dalis šalių negauna COVID-19 vakcinų, kai kitos jau skiepija trečiąja doze?

Ryto garsai

2021.10.23 07:05

Ryto garsai. Kodėl dalis šalių negauna COVID-19 vakcinų, kai kitos jau skiepija trečiąja doze?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dar pernai buvo sutarta dėl vadinamosios „Covax“ programos, kuri buvo pradėta, siekiant užtikrinti, kad 92 besivystančios teritorijos turėtų prieigą prie COVID-19 vakcinų, o jų kainą padengtų turtingesnės šalys ir organizacijos. Tačiau šiandien, pavyzdžiui, Afrikoje paskiepyta tik apie 5 procentai žmonių, kituose kontinentuose - apie 40 proc. Kodėl dalis šalių negauna vakcinų, kai kitos jau skiepija trečiąja doze?

Psichinę ar proto negalią turintys žmonės Lietuvoje darbą randa retai, o darbdaviai dažnai vengia juos įdarbinti.

Kontrabandines cigaretes vilkikuose galintis aptikti rentgenas Raigardo poste netikėtai sugedo. Ekspertai sako, kad yra skandalinga, kai rentgenai Lietuvoje vienas po kito išeina iš rikiuotės.

Šiandien šalčio žmogumi vadinamas Valerjanas Romanovskis Vilniuje sieks patekti į „Gineso“ rekordų knygą, kaip ilgiausiai ištiso kūno kontaktą su ledu ištvėręs planetos žmogus.

Ved. Darius Matas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.