Tai tiek. Poezija ir pop – kaip tai susiję? Pokalbis su poete, žmogaus teisių aktyviste Aušra Kaziliūnaite

Tai tiek

2021.10.24 10:00

Tai tiek. Poezija ir pop – kaip tai susiję? Pokalbis su poete, žmogaus teisių aktyviste Aušra Kaziliūnaite

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Aukštosios kultūros dalimi laikoma poezija išgyvena šlovę populiariojoje kultūroje. Poetai atidaro mados savaites, šypsosi nuo svarbiausių mados žurnalų viršelių ir turi milijonus sekėjų savo „Instagram” paskyrose. Ar tai galima vadinti poezijos atgimimu? Kas šiandien yra poetas ir poezija? Ar egzistuoja poezijos mada? Kas yra „Instapoets“? Ar poetas ir šiomis dienomis gali ir turi būti tiesos šaukliu? Kuo svarbi yra Bobo Dylano „Blowin’ in the Wind”? Ir ką ateinančiai savaitei žada planetos?

Tinklalaidėje „Tai Tiek” – pokalbis su poete, filosofe, žmogaus teisių aktyviste Aušra Kaziliūnaite apie poeziją, populiariąją kultūrą ir knygas. Vienos žinomiausių protesto dainų, Nobelio literatūros premijos laureato Bobo Dylano „Blowin’ in the Wind” istorija ir analizė, populiariosios kultūros aktualijų ir planetų apžvalga.

Ved. Aistė Diržiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Labas, aš esu aktorė Aistė Diržiūtė. Prisipažinsiu, ilgai beveik nesidomėjau populiariąja kultūra ir, kartais, net pažvelgdavau į ją iš aukšto. Visgi supratusi, kad aš, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ir esu tos dabarties dalis, atradau kitą medalio pusę. Tad kas ir kokia yra populiarioji kultūra? Kokios istorijos ir idėjos slypi po populiariausiais kūriniais? Kas mums daro įtaką, o kam įtaką darome mes? Laidos centre - kitoks žvilgsnis į populiariąją kultūrą, aktualijas, atramos taškų ieškant praeityje ir mumyse. Kartu su pašnekovais nagrinėsime nūdieną iš skirtingų požiūrio taškų. Juk gali būti, kad nuo Kim Kardashian iki Marko Aurelijaus tėra tik vienas žingsnis. Jau suintrigavau? Kviečiu klausytis, nauja tinklalaidė pasirodys kiekvieną sekmadienio vakarą. Tai Tiek.

Kiti laidos epizodai

Tai tiek

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.