Ryto garsai. Nuo šiandien galimybių paso gali pareikalauti ir mažesnėse parduotuvėse

Ryto garsai

2021.10.22 06:30

Ryto garsai. Nuo šiandien galimybių paso gali pareikalauti ir mažesnėse parduotuvėse

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jordanija - viena daugiausiai pabėgėlių priimančių šalių pasaulyje. Nors Jordanija nuo Lietuvos itin skiriasi, čia gyvenančiųjų ir dirbančių patirtys šiandien aktualios Lietuvai daugeliu klausimų, susijusių su pabėgėliais, prieglobsčio prašytojais, integracijos procesais. Jordanijoje šiuo metu lankosi LRT radijo užsienio naujienų redaktorė Ieva Balsiūnaitė.

Nuo šiandien prekybos tinklas „Lidl“ visose tinklo parduotuvėse Lietuvoje ( jų yra 59 - ios 23-uose šalies miestuose) aptarnaus tik galimybių pasą turinčius pirkėjus. Tai nuspręsta atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimą nuo šiandien nedidelėse parduotuvėse riboti pirkėjų srautą iki 30 kv. m žmogui arba aptarnauti tik su galimybių pasu. Ar paseks „Lidl“ pavyzdžiu ir kitų prekybos tinklų mažosios bei kaimo parduotuvės? Pokalbyje dalyvauja: „Lidl“ atstovė, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo vadovė Angelė Andrikonienė.

Orai. Silvestras Dikčius.

Užsienio įvykių apžvalga. Mindaugas Laukagalis.

Šiandien Vilniaus universitetas rengia konferenciją aptarti, kaip Covid-19 pandemijos nulemti socialinio ir ekonominio gyvenimo pokyčiai paveikė gyventojų padėtį, kaip reagavo socialinė politika, kokios priemonės buvo taikytos ir kokie yra ilgalaikiai Lietuvos socialinės politikos iššūkiai ir galimybės. Konferencijoje dalyvaus ES užimtumo ir socialinių teisių komisaras Nicolas Schmitas, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė ir kiti. Pašnekovai: Vilniaus Universiteto profesorius, socialinių mokslų daktaras Romas Lazutka ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Savaitės įvykių apžvalga. Studijoje LRT tyrimų skyriaus žurnalistė Jurga Tvaskienė ir telefonu Vytauto Didžiojo Universiteto docentas Bernaras Ivanovas.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Šiandien Šiauliuose prie Chaimo Frenkelio vilos (Vilniaus g. 74) bus atidarytas Pasaulio tautų teisuolių skveras. Skveras įrengtas toje pat vietoje, kur Antrojo pasaulinio karo metais buvo žydų getas. Šiauliečio dizainerio Ado Toleikio sukurtas projektas „Jungtis“ apima ne tik paminklą Šiaulių miesto ir regiono teisuoliams, bet ir getų vartų vietas žyminčius meninius akcentus. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, Šiauliuose prieš Antrąjį pasaulinį karą gyveno apie 8 tūkst. žydų, kurių persekiojimas prasidėjo 1941 metų birželio 26 dieną, kai miestą užėmė nacistinės Vokietijos kariuomenė. Karo pabaigos sulaukė 350-500 Šiaulių žydų. Likus kiek daugiau nei valandai iki Pasaulio tautų teisuolių skvero atidarymo, - mūsų pašnekovas šio skvero idėjos autorius Šiaulių apskrities žydų bendruomenės vadovas Sania Kerbelis.

Savaitės komentaras. Autorė – žurnalistė Rita Miliūtė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.