Ryto allegro. Kaip keisis kultūros darbuotojų atlyginimai?

Ryto allegro

2021.10.22 07:05

Ryto allegro. Kaip keisis kultūros darbuotojų atlyginimai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spaudos apžvalga.

Kino žurnalistė Ieva Šukytė apžvelgia milžiniško populiarumo sulaukusį Pietų Korėjos serialą „Squid game“.

Šiuolaikinio meno festivalis „Anykščiai aidi“ ketina pakviesti anykštėnus ir miesto svečius į ekskursiją pėsčiomis „Moderni architektūra su kilmės dokumentais“.

Pasiklausę Donato Puslio parengtos apžvalgos, sužinosime, kodėl britų žurnalisto Doriano Linskey knyga „Tiesos ministerija. George‘o Orwello 1948-ųjų biografija“ aktuali net ir neskaičiusiems paties Orwello kūrybos, ir kaip fotografo Antano Sutkaus albume „Vaikai“ ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui pristatoma Sutkaus kūryba.

Kaip keisis kultūros darbuotojų atlyginimai? Šią savaitę Vyriausybė patvirtino kitų metų valstybės biudžetą, kurio vienas svarbiausių akcentų, pasak kultūros ministro Simono Kairio, kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams papildomai skiriami 13,5 milijonų eurų. Apie tai kalbėsime su kultūros ministru Simonu Kairiu bei Lietuvos nacionalinio muziejaus direktore Rūta Kačkute

Ką šiandien mums reiškia žmonijos pažanga? Ar šiuolaikinis žmogus tebesvajoja apie „geresnį“ pasaulį, ar už jį svajoja reklaminės antraštės? Šiuos klausimus kelia režisierius Artūras Areima premjeroje „Faust is dead“.

Spalio 24 d. 18.10 val. LRT KLASIKOS eteryje skambės ypatinga radijo teatro premjera – kino režisierės Giedrės Beinoriūtės režisuotas radijo spektaklis „bedugnė“.

Šiauliuose atidaromas vienintelis toks Lietuvoje Pasaulio tautų teisuolių skveras. Monumentas įamžina apie 180 Šiaulių regiono žmonių, per holokaustą gelbėjusių žydus. Memorialas žymi ir dviejų mieste buvusių getų vietą. Daugiau iš Šiaulių pasakoja Tomas Mizgirdas.

Ved. Karolina Bieliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.