Sindromas. ADHD sindromas: kaip aktyvumo ir dėmesio sutrikimai pasireiškia suaugusiems?

Sindromas

2021.10.21 19:05

Sindromas. ADHD sindromas: kaip aktyvumo ir dėmesio sutrikimai pasireiškia suaugusiems?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas, arba ADHD sindromas ( angl. Attention deficit hyperactivity disorder) anksčiau laikytas vaikų liga, tačiau šiuolaikinė psichiatrija pripažįsta kad simptomai, atsiradę vaikystėje, išlieka suaugus ir neabejotinai daro neigiamą įtaką gyvenimo kokybei. Nors psichiatrija keičiasi, Lietuvoje gydymą gali gauti ne visi suaugusieji.

Su kokiais sunkumais susiduria šį sutrikimą turintys pilnamečiai asmenys Lietuvoje? Kaip įtarti galimą aktyvumo ir dėmesio sutrikimą?

Laidoje „Sindromas“ pokalbis su psichiatre Junona Šklenskiene. Taip pat paciento Karolio pasakojimas apie tai, ką reiškia gyventi su ADHD sindromu. Karoliui šiuo metu 34 metai, o aktyvumo ir dėmesio sutrikimas buvo diagnozuotas visai neseniai.

Ved. Ignas Klėjus

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.