Dešimt balų. 0,25 balo už savanorystę stojant į universitetus – tik išrinktiesiems?

Dešimt balų

2021.10.21 16:30

Dešimt balų. 0,25 balo už savanorystę stojant į universitetus – tik išrinktiesiems?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vos 300 jaunuolių arba 1,6 procento visų šiemet priimtų į aukštąsias mokyklas pirmakursių buvo suteikta 0,25 papildomo balo už jų savanorystę.

Gauti 0,25 papildomo balo yra itin aktualu tiems, kas stoja į konkurencingiausias studijų programas bei tikisi gauti valstybės finansuojamą studijų vietą.

Tuo tarpu, kaip rodo savanoriavimo statistika, nuolat savanoriauja penktadalis mokyklinio amžiaus jaunimo. Kitaip sakant, iš šiais metais gimnazijas baigusių 27,7 tūkst. abiturientų savanoriavo net 5,5 tūkst. jaunuolių? Tad kodėl jų savanorystė nebuvo įskaityta? Ko reikia, kad už savanorystę gautum 0,25 papildomo balo?

Laidoje dalyvauja: medicinos studentė, savanorė Emilija Urbonaitė, Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ direktorės pavaduotoja karitatyvinėms veikloms parapijose Ieva Kuzmaitė ir Jaunimo reikalų departamento direktorius Jonas Laniauskas.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.