Pakeliui su klasika. Su kokiais iššūkiais juvelyrei Giedrei Duoblei teko susidurti Marinos Abramovič instituto organizuojamuose kursuose?

Pakeliui su klasika

2021.10.20 16:05

Pakeliui su klasika. Su kokiais iššūkiais juvelyrei Giedrei Duoblei teko susidurti Marinos Abramovič instituto organizuojamuose kursuose?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiandien Vilniaus Gabijos gimnazijoje bus rodomas mokyklos jaunimo bendruomenės teatro „Alfonsas prie teatro“ miuziklas pagal Vytauto Kernagio kūrybą „Mažiau girių“. Kas paskatino sukurti tokį miuziklą? Atsakymo ieškome su režisiere Egle Meldaike.

NFT yra gana naujas vardas vizualaus meno rinkoje, kasdien pritraukiantis vis didesnį susidomėjusių būrį. Įvairios jo išraiškos stebina savo išradingumu ir pasitelkiamomis technologijoms. Ekspertai prognozuoja, kad ši meno sritis ateityje tik augs. Plačiau apie tai – Aurimo Žukausko pasakojime.

Muzika, išsiveržusi už Afrikos ribų. Muzika, šiandien padariusi įtaką ne vienam atlikėjui. O pati dainininkė šiandien sako norėjusi nedaug – kad jos dainas išgirstų afrikiečiai ir būtų žinoma, kad Pietų Afrikos muzika vis dar gyva. Dar ji norėjo grįžti namo – iš tolimųjų Jungtinių Amerikos Valstijų, į kurias teko išvykti dėl gimtojoje šalyje vyriausybės vykdytos rasinės segregacijos politikos. Letta Mbulu džiaugiasi, kad visą laiką darė tai, be ko neįsivaizdavo gyvenimo – dainavo. Plačiau apie Lettos Mbulu gyvenimo ir kūrybos vingius – Igno Gudelevičiaus pasakojime.

„Iki šiol nesu girdėjusi nieko, kas tereminu grotų geriau ir gražiau nei Clara Rockmore“, – sako smuikininkė, dainininkė ir teremino atlikėja Katica Illenyi. Rytoj ji Kauno valstybinėje filharmonijoje pasirodys kartu su Kauno pučiamųjų orkestru „Ąžuolynas“, atverdama mums dar mažai pažįstamą Vilniuje gimusios teremino virtuozės Claros Rockmore pasaulį. Apie tai kalbėjomės su pačia Katica Illenyi ir kompozitore, Kauno santakos meno ir kultūros projektų vadove Zita Bružaite.

Juvelyrika Giedrės Duoblės gyvenime nebuvo pirmasis pasirinkimas, tačiau jau kurį laiką sėkmingo prekės ženklo „57 Edges“ kūrėja savo kūrybinį potencialą įprasmina šioje srityje. Visai neseniai ji viešėjo unikaliuose Marinos Abramovič instituto rengiamuose kursuose, kuriuos galima pavadinti tikra „išgyvenimo mokykla“ – teko keturias dienas pamiršti apie maistą, mobiliuosius telefonus, atsigręžti į save ir netgi... skaičiuoti ryžius. Apie visą tai – pokalbis „Be kaukių“.

Ved. Marius Eidukonis ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.