Lietuvos diena. Dėl prastos epidemiologinės situacijos jau svarstoma ilginti moksleivių rudens atostogas

Lietuvos diena

2021.10.20 13:05

Lietuvos diena. Dėl prastos epidemiologinės situacijos jau svarstoma ilginti moksleivių rudens atostogas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Svarstoma po Vėlinių pailginti mokinių rudens atostogas. Moksleivių rudens atostogos turėtų prasidėti lapkričio 3-iąją ir trukti iki lapkričio 8-osios. Statistikos departamento duomenimis, ugdymo įstaigose yra beveik 600 aktyvių koronaviruso protrūkių, tai daugiau nei pusė visų protrūkių šalyje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tikina, kad kol kas apie privalomą mokinių testavimą COVID-19 mokyklose nėra diskutuojama. Ministrė atkreipia dėmesį, kad įvedus privalomą testavimą dalis tėvų neleistų vaikams atlikti šio sveikatos patikrinimo, todėl dalis mokinių būtų priversti mokytis namuose.

Šaulių sąjungos organizuojamoje Lietuvos nacionalinio saugumo konferencijoje kalbama apie Baltijos jūros regiono saugumo situaciją, visuomenės įsitraukimą į šalies gynybą. Pasak Lietuvos šaulių sąjungos vado plk. Alberto Dapkaus, ši tarptautinė konferencija ne tik puiki galimybė kalbėtis apie viso regiono saugumą, bet dar geriau suvokti ir identifikuoti visuomenės bei Lietuvos šaulių sąjungos vaidmenį, stiprinant nacionalinį saugumą dabarties iššūkių kontekste.

Sukanka dešimt metų, kai baskų separatistų grupuotė ETA nusprendė sudėti ginklus. Taip šiame šiauriniame Ispanijos regione ir už jo ribų buvo nutraukta kelis dešimtmečius trukusi - daug kraujo praliejusi - ginkluota rezistencija.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.