Ryto allegro. Kodėl tradicija tapę kultūros renginiai praranda valstybės paramą?

Ryto allegro

2021.10.20 07:05

Ryto allegro. Kodėl tradicija tapę kultūros renginiai praranda valstybės paramą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spaudos apžvalga.

Tarptautinė Lietuvos ir Prancūzijos scenos menininkų komanda pristato kaukių, objektų teatro spektaklį „Spąstai“, kuriame visapusiškai tyrinėjama manipuliacijos tema. Pastatymo idėja kilo iš asmeninės kūrėjų patirties ir susidūrimų su apgaulinga, manipuliatyvia tikrove, bei kaukės fenomenu kasdienybėje.

„Kalbos rytas“: Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Andrius Darela apie iš Krasnojarsko grįžusį tremtinių anūką, jo mokymąsi kalbėti lietuviškai ir kodėl poetinė kalba jam lengvesnė nei buitinė.

Lietuvos kultūros tarybos sprendimas dėl strateginį finansavimą 2022–2024 metais gausiančių organizacijų ir renginių tapo nepalankus ne vienam ilgamečiam renginiui, tarp kurių – tarptautinė folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“. Kaip tai lems šio ir kitų ilgamečių, tradicija tapusių kultūros renginių tęstinumą?

Prestižinėje šiuolaikinio meno mugėje Paryžiuje FIAC šiemet savo kūrybą pristato du Lietuvos menininkai – Elena Narbutaitė ir Augustas Serapinas. Ką jie paruošė Prancūzijos ir viso pasaulio kultūros publikai bei kokia šio pristatymo reikšmė?

Laidos „Įgarsintas vaizdas“ autorės Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie Alexandre‘o Desplat ir Romano Polanskio bendradarbiavimą.

Seimas nusprendė nuo 2025 m. apriboti atmintų metų skelbimą – paprastai per metus bus skelbiami treji atmintini metai. Ar tai reikšmingas atminties politikos pokytis?

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.