60 minučių. Išskirtinis Lietuvoje besilankančio Lenkijos prezidento Andžejaus Dudos interviu LRT RADIJUI

60 minučių

2021.10.19 17:05

60 minučių. Išskirtinis Lietuvoje besilankančio Lenkijos prezidento Andžejaus Dudos interviu LRT RADIJUI

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje su oficialiu vizitu besilankantis Lenkijos Prezidentas Andžejus Duda išskirtiniame interviu LRT Radijui pareiškė, kad Europos Komisija ir Europos Tribunolas pažeidžia teisinės valstybės principą prieš Lenkiją, o po Lenkijos teismo sprendimo viešumoje vis dažniau pradėtas vartoti terminas Polexit yra sugalvotas opozicijos.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lenkijos ir Europos Sąjungos ginčas dėl Bendrijos teisės viršenybės gali turėti tragiškų pasekmių.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad su LRT žurnalistų aptikta migrantų grupe buvo elgiamasi taip, kaip visuomet, o migrantų apgręžimo procese leidžiant dalyvauti žurnalistams svarbu užtikrinti saugumą. Kokiais teisės aktais vadovaujantis dabar žiniasklaida pasieniečių darbo fiksuoti negali?

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pranešė, kad Bendrija yra pasirengusi skelbti sankcijas Baltarusijos valstybinei oro bendrovei „Belavia“.

Seimas po svarstymo pritarė penkių įstatymų pakeitimams, kurie leistų nuo sausio amortizuoti energijos kainas gyventojams, kad jos nekiltų taip sparčiai.

Eidamas 85-uosius, Jungtinėse Valstijose mirė buvęs valstybės sekretorius Kolinas Pauelas. Augęs migrantų šeimoje, jis tapo pirmuoju juodaodžiu, atsakingu už Amerikos diplomatiją, dirbo prezidento Džodžo Bušo jaunesniojo administracijoje, 2003-aisiais atliko svarbų vaidmenį inicijuojant karą Irake.

Ved. Agnė Skamarakaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.