Lietuvos diena. Kokia Lietuvos ir Lenkijos santykių ateitis?

Lietuvos diena

2021.10.19 13:05

Lietuvos diena. Kokia Lietuvos ir Lenkijos santykių ateitis?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje lankosi Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Oficialus vizitas skirtas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti. Kokia abiejų šalių santykių ateitis

Premjerė Ingrida Šimonytė kitų metų biudžetą vadina skurdą šalyje mažinsiančiu, saugiu galimybių biudžetu, kuris leis Vyriausybei įgyvendinti ne vieną programinį įsipareigojimą. Tuo metu kai kurie opozicijos parlamentarai mano, kad biudžetas per daug optimistinis, ryški socialinė jo orientacija, bet tai planuojama daryti skolintais pinigais.

Sveikatos apsaugos ministerija įteisino revakcinaciją nuo koronaviruso visiems pilnamečiams gyventojams. Įsakyme numatoma, kad visi 18 metų ir vyresni žmonės sustiprinančiąja doze galės skiepytis „ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo pirmosios arba antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos“.

Tos pačios lyties poros patiria nelygybę ir siekia įteisinti savo santykius, jų problemas spręstų partnerystės įteisinimas, rodo Lietuvos žmogaus teisių centro užsakymu atliktas tyrimas.

Dėl pandemijos užsidaro Latvija. Pasak šalies premjero Krišjanio Karinio, nuo šio ketvirtadienio keturioms savaitėms planuojama komendanto valanda, įvedamas karantinas. Jo metu dauguma parduotuvių, pramogų vietų ir mokyklos bus uždarytos. Latvija yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal sergamumo COVID-19 augimą.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.