Ryto garsai. Šiandien Vilniuje susitinka Lietuvos ir Lenkijos prezidentai. Minimos ATR Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto metinės

Ryto garsai

2021.10.19 06:30

Ryto garsai. Šiandien Vilniuje susitinka Lietuvos ir Lenkijos prezidentai. Minimos ATR Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto metinės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nepriklausomą elektros tiekėją jau pasirinko per du šimtus tūkstančių gyventojų, tačiau ką dabar jiems daryti, kai pratęstas terminas? Nukelti sutartį ar palaukti, kokias kainas siūlys visuomeninis tiekėjas? Bet kokiu atveju, pasak tiekėjų, anksčiausiai pasirinkę išlošė daugiausiai. Apie tai Mariaus Jokūbaičio reportažas.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje kasdien apgręžiant dešimtis nelegaliai sieną bandančių kirsti migrantų, kitos Europos Sąjungos šalys taip pat susiduria su išaugusiais pabėgėlių srautais. Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai neteisėtai į Lenkiją patekusių migrantų kerta Vokietijos sieną. Siekdama geriau apsaugoti valstybės ribas, Lenkija planuoja statyti fizinę, penkių metrų aukščio sieną, tuo metu Vokietijoje padėtis išlieka stabili. Išsamiau pasakoja Rūta Nikitinaitė.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimu spalio 19–20 dienomis Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda. Vizitas skirtas abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti. Vizito metu įvyks pirmasis 2020 m. įkurtos Prezidentų tarybos susitikimas. Jame planuojama aptarti regiono saugumo ir gynybos, transatlantinių ryšių stiprinimo, nelegalios migracijos, Rytų partnerystės, bendradarbiavimo ekonomikos, švietimo ir kultūros srityse klausimus. Po Prezidentų tarybos susitikimo abiejų šalių vadovai kalbės iškilmingame Seimo posėdyje. Apie tai išsamiau – mūsų bendradarbis Lenkijoje Laurynas Vaičiūnas ir Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas, mokslų daktaras Marijušas Antonovičius.

Pristatomas pirmasis tyrimas apie tos pačios lyties šeimų padėtį Lietuvoje. Kokybiniame tyrime apžvelgiama, su kokiomis problemomis kasdienybėje susiduria tokios šeimos bei kokių sprendimų laukia iš politikų, teisiškai sureguliuojant jų šeimos gyvenimą. Išsamiau Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Užsienio įvykių apžvalga. Adomas Šimkus.

Nacionalinio kraujo centro komanda, baigusi vasaros vakcinacijos turą per Lietuvą palapinėse, pradeda skiepyti įmonių darbuotojus ir kviečia to dar nepadariusius nedelsiant pasinaudoti šia galimybe bei gauti norimo gamintojo vakciną. Nacionalinio kraujo centro vadovas Daumantas Gutauskas ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

„Euromonitor" sako, kad pernai išaugo gyventojų išlaidos maistui. Ir sako, kad ir šiemet jos irgi augs. Tai ar daugiau valgom, ar maistas išbrango ir todėl ta išlaidų krepšelio dalis padidėjo? Apie tai išsamiau „Euromonitor International“ Ekonomikos ir vartotojų analizės padalinio vadovė Indrė Čėsnienė ir „INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.

Nelegalios migracijos aktualijos. Vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Šiandien etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė švenčia garbingą sukaktį. Už ką Zitą myli radijo klausytojai, televizijos žiūrovai, kodėl renginių organizatoriai sako, jog jeigu renginį ves Zita Kelmickaitė,- jo sėkmė garantuota. Pokalbis su Zita Kelmickaite.

Savaitės komentaras. Autorius - apžvalgininkas Virginijus Savukynas.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.