Panorama. Pasienyje su Baltarusija LRT žurnalistų aptikta migrantų grupė su vaikais buvo perduota medikams

LRT žurnalistų komanda aiškinasi, ar pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neteisėtai pateko migrantų grupė su vaikais. Po 17 val. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas patvirtino, kad pasienio pareigūnai rado minėtą neteisėtų migrantų grupę. Pavakarę VSAT pareigūnai juos išvežė link medikų.

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Bendrija yra pasirengusi skelbti sankcijas Baltarusijos valstybinei oro bendrovei „Belavia“, siekiant pažaboti migrantų srautus, kuriuos, bloko teigimu, per sieną siunčia Minskas.

Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba ketina aptarti, ar dėl prastėjančios epideminės situacijos siūlyti Vyriausybei pratęsti moksleivių rudens atostogas.

Prekybininkų teigimu, svarstoma riboti srautus parduotuvėse, kuriose nereikia galimybių paso.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją Seime palikę parlamentarai pranešė steigiantys Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

Lietuvoje dėl gyventojų pasipriešinimo ilgai neradus vietos naujam kariniam poligonui, Valstybės gynimo taryba nusprendė jį kurti Rūdninkų girioje Šalčininkų rajone. Pasak krašto apsaugos ministro, vieta Pietryčių Lietuvoje bus ir papildomas atgrasymo veiksnys, tam pritaria ir aplinkos ministras, tačiau būtent dėl aplinkosaugos daugiausia klausimų kyla Šalčininkų rajono merui.

Seime įregistruota įstatymo pataisa, kuria siūloma naikinti terminuotas darbo sutartis ir kas 5 metus rengiamus konkursus universitetinėse Kauno ir Santaros klinikose.

Panevėžio apylinkės teismas paskelbė nuosprendį vadinamojoje medikų darbo užmokesčio byloje. 135 Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai reikalavo, kad būtų išmokėti priedai ne tik dirbusiems su jau sergančiais COVID-19, bet ir su galbūt užsikrėtusiais.

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui – 89-eri. Gimtadienio proga pirmadienį politiniai draugai, bendražygiai profesoriui surengė staigmeną. Profesoriaus namus draugai ir bendražygiai apšvietė trispalvės spalvomis, pasitiko dainomis.

Rusija praneša, kad nuo kito mėnesio stabdo savo nuolatinę misiją prie NATO.

Dėl remontuojamo tilto per Nemuną Prienų gyventojai priversti spūstyse praleisti po pusvalandį ir daugiau.

Prieš tris dešimtmečius Lietuvai tapus UNESCO nare, šalis pasiūlė įsteigti programą, kuri padėtų aktyviau saugoti ir viešinti dokumentinį paveldą. Pirmieji dokumentai ir jų kolekcijos į nacionalinį „Pasaulio atminties“ registrą įtraukti 2006-aisiais, šiuo metu registre – 74 rašytiniai dokumentai. Spalį nacionalinį registrą papildė dar 9 objektai. Pradedame reportažų ciklą, supažindinantį su naujais objektais.

Kauno modernaus meno fondas buvusiame kino teatre „Daina“ pristato Edmundo Frėjaus kūrybą.

Eidama 89-uosius mirė baleto artistė, baletmeisterė Lili Navickytė-Ramanauskienė.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau