Bazinis akordas. Profesorius Berndas Goetzke: šioje muzikoje mes kaip asmenybės nelabai reikalingi

Bazinis akordas

2021.10.18 13:05

Bazinis akordas. Profesorius Berndas Goetzke: šioje muzikoje mes kaip asmenybės nelabai reikalingi

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Didžiulis Debussy nuopelnas ir buvo tai, kad jis muziką tarytum šiek tiek išlaisvino nuo žmogaus, arba bent jau nuo nesveikai didelio noro žmogų matyti dėmesio centre, kas savo kulminaciją pasiekė operose, ypač Wagnerio. Tai vystėsi visą romantizmo laikotarpį, tačiau atėjo laikas naujai kalbai, paremtai kuklumu, distancija nuo savo paties asmenybės“, – apie tai, kas svarbiausia interpretuojant Claude‘o Debussy muziką, kalba pianistas, Hanoverio aukštosios muzikos, teatro ir medijų mokyklos profesorius Berndas Goetzke.

Laidos vedėjai Gerūta Griniūtė ir Gintaras Januševičius analizuoja Claude‘o Debussy kūrinį „Mėnulio šviesa“ / „Clair de lune“ iš „Bergamo siuitos“ ir domisi tuo, į ką būtina atsižvelgti, imantis šio kūrėjo muzikos interpretacijų.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Gintaras Januševičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie klasikinę muziką ir jos interpretavimo subtilybes. Kiekvienoje laidoje vedėjai – žurnalistė Gerūta Griniūtė ir pianistas, pedagogas Gintaras Januševičius – kalba apie interpretacijos reiškinį, pristato vieną pasirinktą muzikos šedevrą, kartu ieško jo pamatų – elementų, lemiančių kūrinio įtaigumą ir populiarumą.

Kiti laidos epizodai

Bazinis akordas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.