NASA paleido pirmąjį kosminį zondą Jupiterio Trojos asteroidams tirti

Spalio 16 d., NASA pradėjo pirmąją tokio pobūdžio misiją, skirtą tyrinėti Jupiterio Trojos arba Trojėnų asteroidus. Mokslininkų nuomone, šiose kosminių uolienų grupėse, yra pirmykštės medžiagos, sudarančios išorines Saulės sistemos planetas, liekanos.

Kosminis zondas, pavadintas „Lucy“, buvo supakuotas specialioje krovininėje kapsulėje ir pakilo iš Kanaveralo kyšulio oro pajėgų stoties Floridoje 5:34 val. EDT (0934 GMT). Jis pakilo su „Atlas V“ raketa iš „United Launch Alliance“ (UAL), bendros „Boeing“ ir „Lockheed Martin Corp.“ įmonės.

„Lucy“ misija – 12 metų ekspedicija, skirta tyrinėti rekordinį asteroidų skaičių. Kosminis zondas bus pirmasis ištyręs Trojos asteroidus – tūkstančius uolėtų objektų, skriejančius aplink Saulę dviem būriais: prieš ir už Jupiterio, išilgai šios planetos orbitos.

Manoma, kad didžiausi žinomi Trojos asteroidai, pavadinti karių vardais iš graikų mitologijos. Jie – net 225 kilometrų (140 mylių) skersmens. Mokslininkai tikisi, kad misija suteiks naujų užuominų apie tai, kaip Saulės sistemos planetos susiformavo prieš maždaug 4,5 milijardo metų ir kas suformavo jų dabartinę konfigūraciją.

Manoma, kad asteroidai, kuriuose gausu anglies junginių, gali suteikti naujų įžvalgų apie organinių medžiagų kilmę ir gyvybę Žemėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau