Gimtoji žemė. Ateities technika – ūkyje jau šiandien

Gimtoji žemė

2021.10.18 06:07

Gimtoji žemė. Ateities technika – ūkyje jau šiandien

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Neariminės žemdirbystės pagrindas – speciali sėjamoji, galinti sėti javus, ankštines kultūras ir rapsą tiesiai į ražienas. Tačiau tokia technika brangi, reikia daug ir papildomų žinių. Agronomijos ir inžinerijos mokslus universitete baigęs Kauno rajono ūkininkas Ignas Koženiauskas, tokią sėjamąją jau turi.

Pernai į Lietuvą importuota 275 000 t genetiškai modifikuotų sojos produktų gyvulių ir paukščių pašarams. Kuo naudinga ūkiams, ar nepavojinga maisto produktų pirkėjams? VMVT specialisto komentaras, paukščių ir gyvulių augintojų nuomonės.

Vis labiaus vėstantys orai kelia rūpesčių gėlių augintojams. Kokie lauko gėlių priežiūros ypatumai dabar? Patars LGD vadovė, gėlių augintoja iš Kuršėnų Daiva Gasiūnienė.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.