Pakeliui su klasika. Egdūnas Račius – apie muziką, lemtingą skelbimą ir islamo pažinimą

Pakeliui su klasika

2021.10.15 16:05

Pakeliui su klasika. Egdūnas Račius – apie muziką, lemtingą skelbimą ir islamo pažinimą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vilniuje vyksta tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“. Praėjusiais metais akcentavusi fotografiją, šiemet mugė kviečia pažinti meną ant popieriaus. Indrės Kaminckaitės pokalbis.

Kokiomis naujomis formomis meną gali patirti regėjimo negalią turintys žmonės? Kokių galimybių dar trūksta? Minint Pasaulinę baltosios lazdelės dieną – pokalbis su Aklųjų ir silpnaregių sąjungos kultūros ir meno projektų vadove Lina Puodžiūne ir įvairių renginių dalyviu, regėjimo negalią turinčiu Arvydu Markevičiumi.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka neseniai įsigijo 50 lietuviškų ritinėlių pianolai. Ką XX a. pradžios ritinėliai atskleidžia apie to meto Jungtinių Valstijų lietuvių bendruomenę? Kaip veikia pianola? Pasakoja bibliotekos muzikologas, Kauno technologijos universiteto profesorius Darius Kučinskas.

Geriausiai pučiantis vėjas - kūrybinis. Kviečiame pasiklausyti pasakojimo apie kūdikiams ir vaikams vaidinančio „Vėjų teatro“ premjerą. Teatro įkūrėją, režisierę Eglę Kižaitę kalbina Fausta Savickaitė.

Rubrikoje „Be kaukių“ - religijotyrininkas, islamo tyrinėtojas Egdūnas Račius. Pokalbis apie jo klausomą muziką, lemtingą skelbimą, islamo pažinimą ir Afganistano situaciją.

Ved. Giedrė Trapikaitė ir Odeta Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.