Sindromas. Alkoholinis vaisiaus sindromas. Tėvai, kurie „nugirdė“ savo dar negimusius vaikus

Sindromas

2021.10.14 19:05

Sindromas. Alkoholinis vaisiaus sindromas. Tėvai, kurie „nugirdė“ savo dar negimusius vaikus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

XVIII amžiuje Anglijoje vyko „Džino epidemija“, tada šalį užplūdęs alkoholinis gėrimas padarė didelę įtaką gimstančių vaikų sveikatai. Dėl alkoholį vartojusių nėščių moterų, ženkliai sumažėjo gimimų skaičius ir išaugo vaikų mirtingumas.

Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Visa tai 1973 metais buvo pavadinta alkoholinio vaisiaus sindromo vardu.

Apie šią problemą visuomenėje kalbama nedaug, todėl šį kartą laidoje „Sindromas“ pokalbis su Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto dekanu, gydytoju genetiku prof. Algirdu Utkumi apie sindromo reikšmę visuomenei.

Ved. Ignas Klėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.