Svarbi valanda. Manoma, kad dėl kylančių degalų kainų vis daugiau vairuotojų rinksis eletromobolius

Brangsta ir benzinas ir dyzelinas. Degalinių ir valdžios atstovai sutinka, kad kainos kyla dėl pasaulyje brangstančios naftos ir tai nėra pabaiga. Vyriausybė planuoja po poros metų didinti akcizus iškastiniam kurui, kas dar pabrangintų dyzeliną. Tuo, žinoma, piktinasi degalų pardavėjai. Aplinkos ministras sako, kad tarša turi kainuoti, nes ji žudo.

Pokalbis studijoje – „Infobalt“ Pažangių transporto sprendimų vadovas Egidijus Skrodenis.

Pasaulio sveikatos organizacija siekia atnaujinti bandymus tirti COVID-19 ištakas. Organizacijos suformuota 26 mokslininkų grupė, aiškinsis pandemijas ir epidemijas galinčių sukelti virusų atsiradimo aplinkybes bei pateiks rekomendacijas, kaip toliau reikėtų tirti COVID-19 ištakas. Iki šiol tokius tyrimus temdė nesutarimai ir ginčai. Kritikos sulaukė ir Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimas Uhane, kur beveik prieš dvejus metus užfiksuoti pirmieji žinomi užsikrėtimai.

Pokalbis nuotoliniu būdu – bioinformatikė Miglė Gabrielaitė.

Seimas po karštų ginčų žengė žingsnį mažo kiekio narkotikų turėjimo be tikslo platinti dekriminalizavimo link. Vietoje baudžiamosios atsakomybės siūloma įvesti pinigines baudas. Pataisų nepalaikiusi opozicija sako: valdžia siunčia žinią, kad narkotikai – tai pramoga. Valdantieji atsako, kad tik siekia sugrąžinti prieš keletą metų galiojusią tvarką. Įstatymus sugriežtinus, narkotikų vartojimas nemažėjo. Pasak valdančiųjų, dėl neproporcingų bausmių tik išaugo krūvis teismams.

Pokalbis studijoje – psichiatras Darius Diržys.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau