Kūrybos kontekstai. Antanas Kazakauskas: viskas užprogramuota

Kūrybos kontekstai

2021.10.13 10:05

Kūrybos kontekstai. Antanas Kazakauskas: viskas užprogramuota

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Mano dėstytojas Liudas Truikys sakydavo: „Kad šitaip padarytum, reikia kuom tai būt“, – ši dailininko Broniaus Leonavičiaus ištarta citata puikiai tinka paslaptingajam laidos herojui dailininkui-grafikui Antanui Kazakauskui, kuris net jo kūrybos tyrinėtojams, surengusiems jam dedikuotą retrospektyvinę parodą, vis dar lieka iki galo nepažintas, paslaptingas herojus.

Sovietmečiu kūręs modernius grafikos ciklus, Kazakauskas laikėsi savotiškos saviizoliacijos principo – siekė atsiriboti nuo ideologizuoto oficialiosios dailės pasaulio. Todėl patys įdomiausi jo 7–8 dešimtmečių autorinės grafikos darbai pirmą kartą viešai pristatomi tik dabar. Grafiko Antano Kazakausko kūrybos kontekstus pokalbyje atskleidžia dizaino istorikė dr. Karolina Jakaitė, parodos architektas Julijus Balčikonis, dailininkas Bronius Leonavičius.

Ved. Alma Valantinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tarp idėjos ir rezultato yra procesas. Apie procesus, kurie vyksta su mumis ir greta mūsų. „Kūrybos kontekstai“, kaip kūrybinė laisvė. Ši laida yra skiriama ne tik kūrėjams, bet ir potencialiems bet kokio amžiaus kūrybos vartotojams. Svarbu, kaip vyksta kūrybiniai, edukaciniai, švietimo procesai, kaip auginami ir pritraukiami platesni žmonių sluoksniai, kokios netikėtos žmonių istorijos gali pastūmėti pačius įsitraukti į kūrybinius ieškojimus, bendruomenių telkimo(-si) projektus. Laida transliuojama trečiadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kūrybos kontekstai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.