Gimtoji žemė. Užauginta prie Ramytės

Gimtoji žemė

2021.10.12 06:07

Gimtoji žemė. Užauginta prie Ramytės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vos 2 ha ūkį turinti Pakruojo r. Klovainių kaimo gyventoja Oksana Gelčienė augina, kaip pati vadina, tikro skonio daržo ir sodo gėrybes. Tarp jų – itin retus artišokus, arbūzus, melionus, batatus ir kitus. Iš įvairių žolelių ruošia arbatas. Beveik visą produkciją valgytojai užsisako ir perka internetu.

Nuo kitų metų Lietuvos žemdirbiams bus pasiūlyta dalyvauti diegiant CO2 emisijos kreditų schemą. Ji jau veikia JAV, Australijoje, pradedama diegti ir Europoje. Augalai fotosintezės būdu anglies dvideginį per šaknis kaupia dirvožemyje, o naudojant tausojančias technologijas jį galima užrakinti žemėje ir gauti papildomų pajamų.

Lietuvoje auga per 6 000 rūšių grybų. Tarp jų nemažai parazitinių, augančių ant medžių ir kitų augalų. Apie juos išsamiau gamtininkas Almantas Kulbis.

Ved. Regina Montvilienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.