Labas rytas, Lietuva II d. Internetui Lietuvoje – 30 metų: kokie buvo pirmieji veiksmai jam atsiradus?

Sukako lygiai 30 metų, kai Lietuvoje įvestas internetas. Kokie buvo pirmieji veiksmai atsiradus internetui Lietuvoje, koks buvo jo greitis ir per kiek laiko pavyko atsisiųsti pirmąją nuotrauką? Visi atsakymai – pokalbyje su LITNET tarybos pirmininku Arūnu Stašioniu ir VU Matematikos ir informatikos fakulteto profesoriumi Adolfu Laimučiu Telksniu.

Lava, nafta ar silikonas vietoj įprasto akiai sidabro ar aukso? Kodėl gi ne. Juvelyras Benas Staškauskas senosioms juvelyrikos tradicijoms nepataikauja, verčiau renkasi drąsius eksperimentus ne tik su medžiagomis, bet ir formomis. Ryškius darbus apžiūrėti kviečiame apžiūrėti reportaže.

Kaip skatinti vaikų smalsumą, o tėveliams nesakyti „pavargau“? Edukologė Jovita Ponomariovienė sako, kad tėvai tikrai gali pavargti nuo vaikų dėmesio, nes ne smalsių vaikų nebūna. Edukologė atsako, kokie veiksmai gali padėti tėvams.

Didinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus – tokiu tikslu sukurtas projektas „Lietuvos galia“. Šią iniciatyva siekiama burti bendruomenes ir taip stiprinti jų balsą, vieni kitų palaikymą, auginti bendruomeniškumo kultūrą ir skatinti savanorystę. Visus pilietiškus žmones, visuomeninius judėjimus, įvairias bendruomenes, nevyriausybines organizacijas įsitraukti į kūrybos procesą kviečia prezidentas Gitanas Nausėda ir atlikėjas Vaidotas Valiukevičius.

Laidą užbaigia konkursai žiūrovams.

Ved. Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau