Draugystė veža. Raudona spalva – ne tik klaidoms ryškinti: spalio 4–10 dienomis vyksta tarptautinė disleksijos pažinimo savaitė

Draugystė veža

2021.10.09 16:30

Draugystė veža. Raudona spalva – ne tik klaidoms ryškinti: spalio 4–10 dienomis vyksta tarptautinė disleksijos pažinimo savaitė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jau antrus metus Lietuvoje, šią savaitę, per Lietuvą ritasi disleksijos pažinimo banga. Vyksta įvairūs renginiai, veiklos, skirti didinti visuomenės žinojimą apie disleksiją bei palaikyti ir padrąsinti vaikus, susiduriančius su šiuo skaitymo sunkumu.

Disleksija – tai ne tik skaitymo sutrikimas, bet ir unikali mąstysena, pasireiškianti vizualia atmintimi, jautrumu aplinkai, simetrijai ir detalėms, tačiau reikalaujanti kitokių mokymosi metodų bei priemonių.

Laidoje kalbamės su Dalia Balčytyte - Lietuvos aklųjų bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus vedėja ir disleksiku Dariumi Blažinsku. Darius yra ir disleksiją turinčio vaiko tėtis bei yra vienas iš mokymosi ypatumo centro „Labirintas“ įkūrėjų.

Laidoje Darius dalijasi savo asmenine istorija. Pašnekovai atsako į klausimus: kada ir kaip galima pastebėti disleksiją, ko reikia disleksiją turinčiam vaikui iš šeimos, iš mokyklos bendruomenės, koks disleksiją turinčio vaiko santykis su garsine knyga, ar sulauksime ir garsinių vadovėlių ir į daugelį kitų.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.